Uragani Michael ka shkatërruar qytetin Mexico Beach në veriperëndim të Floridas në SHBA, thanë zyrtarët, ndërsa kryebashkiaku e ka cilësuar Tom Bailey.

Stuhia ka zbarkuar atje të mërkurën, me erëra deri në 250 kilometra në orë. “Nëna e të gjitha bombave nuk bën më shumë dëm se kjo”, tha kryetari i qytetit Mexico Beach.

Mbi 1.4 milionë shtëpi kanë qenë pa energji elektrike në Florida, Alabama Xhorxhia dhe Virxhinia, mëngjesin e së premtes.

FOTO GALERI
1/30

Top Channel