Pak pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda publikoi një deklaratë zyrtare për ecurinë e hetimeve për çështjen “Babale”, ku bënte me dije ndër të tjera edhe vënien nën hetim për kallëzim të rremë të deputetit të PD, Ervin Salianji, ka reaguar edhe kreu i PD, Lulzim Basha.

Përmes një postimi në “Twitter”, Basha shprehet se Edi Rama ka krijuar një grup për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj.

  “Babalja”, Krimet e Rënda: Edhe Salianji nën hetim për “kallëzim të rremë” në bashkëpunim

“Grupi i posaçëm që ka krijuar Edi Rama, për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj, duke falsifikuar prova e dëshmitarë dhe sulmuar këdo që rrezikon kriminelët”, shkruan Basha në “Twitter”.

Top Channel