Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka depozituar në Prokurorinë e Tiranës kallëzim penal për deputetin e Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeajn, për shpërdorim detyre dhe fyerje, në lidhje me rastin e Xhisiela Malokut.

Javën e kaluar, Taulant Balla depozitoi kallëzim për Lulzim Bashën, Edi Palokën dhe Basir Çollakun.

Top Channel