Arena politike zhvendoset sa në podiumet e selive të partive në rrjetet sociale, e mesditën e së mërkurës “twitter-i” është vend-beteja e radhës.

Po në Twitter kreu i PD ka reaguar ndaj kryeministrit Rama që më herët postonte në rrjetin social një status ironik duke hedhur poshtë akuzat e PD se Balla ka qenë me armë në ambientet e komisariatit.

  Rama: Paketa “antishpifje”, kundër karagjozllëqeve të PD

Avaz i vjetër, e cilëson Basha këtë postim, duke i vënë kryeministrit edhe epitetin kryekaragjoz, duke theksuar se ai po mbron Ballën në të njëjtën mënyrë siç mbrojti edhe Roshin.

“Avaz i vjetër i kryekaragjozit sa herë kapet mat. Siç mbronte Roshin, po mbron sot Ballën. Vetingu i politikanëve do ta pastrojë këtë llum dhe do t’ju kthejë qeverinë njerëzve!”, shkruan Basha në “Twitter.

Top Channel