Në pamje të parë ngjajnë më boronicat, por açai është një superfrut që vjen nga Amerika Latine, dhe në fakt Brazili është toka ku rriten palmat e saj.

Konsiderohet si një nga superushqime me një sasi të lartë antioksidantësh natyrale. Një aleat i mirë për të kontrolluar peshën, dhe për të luftuar kolesterolin. Por a i dini të gjitha për açai? Ndiqni fotogalerinë me shpjegimet përkatëse

FOTO GALERI
1/4
Lamtumirë plakje- Një minierë e pabesueshme antioksidantësh, açai lufton radikalet e lira dhe përmirëson qarkullimin e gjakut.

Top Channel