Kthjellime dhe vranësira të shpeshta si dhe shira të izoluar priten në veri e pjesërisht në zonat qendrore, por me kthjellime e vranësira kalimtare vijojnë në zonat jugore të vendit.

Pasditja mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në territor por shirat afatshkurtër vijojnë në ekstremin verior.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por mbeten konstante gjatë mesditës kur maksimumi ngjitet mbi 37 gradë Celsius.

Top Channel