Vijon paraditja me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin, por pasditja fuqizon vranësirat e sidomos në zonat malore dhe pjesërisht në zonat qendrore, ku priten rrebeshe shiu afatshkurtra

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes, por tjetër rritje sjell mesdita, sipas Meteoalb, duke shënuar maksimalisht 38 gradë Celsius.

Top Channel