Kthjellime e vranësira kalimtare do të ketë i gjithë territori, më të shpeshta në pjesë e dytë të ditës në Verilindje – Juglindje ku priten rrebeshe afatshkurtër.

Mbrëmja dhe në vijim risjellin kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë territorin .

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare më shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim  1 – 2 ballë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por rritje më të ndjeshme sjell mesdita duke shënuar maksimalisht 31°C.

Top Channel