Dita nis me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të cilat fuqizohen në mesditë kur priten shira të përkohshëm thuajse në të gjithë vendin, përjashtuar bregdetin jugperëndimor, ku vijojnë kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta.

Orët e pasdite dhe mbrëmjen lokalizojnë shira të izoluar në zonat e ulëta.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por një rënie me 1-2 gradë Celcius sjell mesdita kur pritet maksimumi 30 gradë Celcius.

Top Channel