Gjatë gjithë ditës moti vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, më të dendura pas mesdite deri në mbrëmje ku priten shira të përkohshëm në veri dhe zonat lindore, por dhe shira të izoluar pjesërisht në zonat qëndrore.

Temperaturat mbeten konstante në mëngjes por rënie të lehtë sjell mesdita duke u ngjitur deri në 32 gradë Celcius.

Top Channel