Qetësia me të cilën nisi seanca parlamentare pa praninë e opozitës dhe pa praninë e Kryeministrit Edi Rama dhe anëtarëve të tjerë të kabinetit qeveritar ishte e rreme.

Deputetët e opozitës dhe anëtarët e kabinetit të Qeverisë hynë njëri pas tjetrit. Kulmi i tensionimit mbërriti në momentin kur fjalën e mori kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Në fjalën e tij, Basha shënjestroi ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe vëllain e tij, Agron Xhafaj, për të cilin publikoi një ditë më parë një dosje, që sipas Partisë Demokratike, provon që ai është i dënuar për trafik droge në Itali.

“Agron Xhafaj është pashai i drogës në Vlorë. Pashai i thërrasin dhe e ka shndërruar Vlorën në kryeqendrën mesdhetare të trafikut të kokainës”, tha Basha.

Pas thuajse 10 minutash, Gramoz Ruçi i fiku mikrofonin dhe menjëherë pas kësaj, Basha ua bëri me shenjë deputetëve të tij që t’i bashkohen në bllokimin e foltores.

FOTO GALERI
1/13

Top Channel