Bushati-Tahirit: Shndërrove komisariatet në bordello për trafikantët

03/05/2018 21:57

Në debat e sipër me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, analisti Andi Bushati shpërtheu në akuza të forta ndaj gjendjes në të cilën ndodhej Policia e Shtetit në kohën që drejtohej prej Tahirit.

Bushati tha se struktura dhe drejtues të rëndësishëm të uniformave blu ishin të kapur nga trafikantët.

“Komisariati i Vlorës ka qenë bordello trafikantësh! Na tregon sot këtu suksesin e policisë”, tha Bushati në emisionin “Të Paekspozuarit”

“Policia e Shtetit ka qenë institucioni më i besuar nga qytetarët në kohën që e drejtoja unë”, u kundërpërgjigj Tahiri.

Top Channel