Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar me sekretarin e sapozgjedhur amerikan Mike Pompeo në Bruksel. Takimi vjen në kuadër të ministrave të jashtëm të NATO-s në Bruksel.

Sapo ka marrë emërimin Pompeo ka udhëtuar drejt Brukselit. Në një foto të shperndarë në rrjetin social Instagram, ministri Bushati thekson se i ka uruar suksese në detyrën e re.

“Një bisedë interesante me Mike Pompeo në ministerialin e jashtëm të NATO-s. I urova fat dhe suksese në detyrën e tij të re”, shprehet Ministri Bushati.

Top Channel