Shira të përkohshëm në territor do të vijojnë dhe këtë të mërkurë, kryesisht pasdite.

Sipas Meteoalb, kushtet atmosferike mbeten të paqëndrueshme gjatë pjesës së parë të javës duke sjellë në territor shira të përkohshëm. Shirat do të jenë në formën e rrebesheve afatshkurtra, kryesisht në zonat Qendrore dhe Jugore.

Temperaturat pritet që sot dhe të enjten të kenë reënie të lehtë, duke shënuar maksimalisht 25 – 26˚C.

 

Top Channel