Bizneset dhe banorët që nuk janë dëmshpërblyer nga shteti për dëmet që u shkaktuan nga përmbytjet kanë protestuar këtë të shtunë, teksa pritej që të shkonte kryeministri Edi Rama.

Protestës iu bashkua kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, dhe deputetët demokratë.

Një nga deputetët demokrat, Bardh Spahija mes protestuesve tha se kryeministri duhet të vijë të përballet. “Me të rinjtë e të rejat e Shkodrës që trembën kryeministrin dhe e detyruan të mos vijë në Shkodër të anulojë vizitën. Të vijë të përballet me qytetarët e Shkodrës, të mos trembet”, thotë Spahija.

Top Channel