Një tra edhe në Surrel! Opozita proteston në shtëpinë e Ramës: Dalja falas!

13/04/2018 15:13

Pas bllokimit të akseve kombëtare dhe të Kuvendit, protesta e opozitës është zhvendosur në Surrel, pikërisht në rrugën që të çon në shtëpinë e Kryeministrit Edi Rama.

Të rinj të Partisë Demokratike dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim u tubuan në këtë rrugë, ku në shenjë simbolike kundër vendimit të qeverisë për të bërë me pagesë Rrugën e Kombit, vendosën një tra me mbishkrimin “Dalja falas”.

“Në Surrel, tek trau më i ri! Ashtu siç i pëlqen Edi Ramës”, shkruan në rrjetet sociale kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi.

Protesta e beftë duket se ka gjetur të papërgatitur edhe vetë Policinë. Në vendin e ngjarjes ndodhej vetëm një patrullë, por fatmirësisht nuk ka patur incidente.

Top Channel