Mediat braziliane: Ish presidenti Lula da Silva do arrestohet pas meshës së të shoqes

07/04/2018 09:35

Ish presidenti brazilian Lula da Silva mund të arrestoheth pas meshës që do të mbahet këtë mëngjes (me orën shqiptare 14.30) në nder të të shoqes që ndërroi jetë shkurtin e vitit të kaluar dhe që sot do të mbushte 67 vjeçe.

Siç bëhet e ditur nga e përditshmja braziliane O Globo në versionin online të saj, kjo vjen nga një marrëveshje e arritur të premten mes avokatëve të Lula dhe policisë federale.

Top Channel