Gaza, 18-vjeçari i paarmatosur vritet për një gomë – VIDEO

04/04/2018 11:29

Konfliktet në Rripin e Gazës mes izraelitëve dhe palestinezëve të krijon idenë se nuk do të përfundojnë kurrë, ndërsa prej disa dekadash numri i të pafajshmëve të vrarë në të dyja anët e kufirit i ka kaluar disa mijëra.

Por në një video të publikuar së fundmi tregohet momenti i vrasjes së një adoleshenti të paarmatosur që bashkë me disa miq tentuan të “”rrëmbenin” një gomë makine, në atë pjesë që quhet toka e askujt.

E ndërsa mediat palestineze shkruajnë se prindërit e të ndjerit kanë deklaruar se djali i tyre nuk ka qenë asnjëherë pjesë e militantëve islamikë të Hamas, forcat ushtarake izraelite kanë një tjetër version për ngjarjen.

Sipas tyre këto pamje nuk janë të vërteta dhe janë pjesë e propagandës së Hamas.

Top Channel