Dita Botërore e Autizmit, Meta: Na kujton detyrimet tona për këta fëmijë

02/04/2018 12:25

Kreu i shtetit Ilir Meta ka përkujtuar me një postim në Facebook Ditën Botërore të Autizmit, duke u shprehur për përmbushjen e “detyrimeve tona institucionale dhe shoqërore” për këta fëmijë dhe familjet e tyre.

“Dita Botërore e Autizmit, që sot shënohet kudo në botë, na kujton detyrimet tona institucionale dhe shoqërore, për më shumë solidaritet, përkujdesje, mirëkuptim e dashuri për të gjithë fëmijët dhe familjet e tyre, të cilët kanë nevojë për përkrahjen tonë”, shkruan Meta në profilin e tij në Facebook.

 

Top Channel