Sipas parashkimit të motit nga specialistët, dita e sotme dhe deri në fundjavë, mbetet me reshje të pakta shiu e dëbore.

Temperaturat do të ulen edhe për orët vijuese, dhe e enjtja sot solli një tjetër rënie me të paktën 3°C, gjatë mëngjesit dhe mesditës.

Ndërsa e premtja, dhe fundjava, sipas Meteoalb, sjellin rritje graduale të temperaturave në të gjithë vendin.

Top Channel