Dita e enjte dominohet e gjitha nga kthjellimet, teksa vranësirat do të nisin pasdite kryesisht në zonat malore.

Sipas Meteoalb, orët e natës fuqizojnë vranësirat në vend duke sjellë dhe shira në Veri.

Temperaturat e ajrit nuk sjellin ndryshime në orët e para të ditës por një rritje me 2 – 3°C, do të shënohet gjatë mesditës.

Top Channel