Ndryshe nga sa pritej nga kapriçot e motit, Dita e Verës është plot diell dhe me vranësira të lehta kryesisht në veri dhe qendër, me shira të papërfillshëm në këto zona.

Sipas Meteoalb, “Kthjellime dhe alternime vranësirash kryesisht në Veri dhe Qendër duke rrezikuar nga shira të papërfillshën por kryesisht kthjellime në zonat Jugore. Pasditja përmirëson akoma më tej kushtet e motit, në të gjithë territorin shqiptar”.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë gjatë mëngjesit por sjell ndryshime të theksuara të vlerave termike në territor.

Top Channel