Moti duket se do të jetë kapriçoz në Ditën e Verës, duke gjeneruar reshje shiu.

Ndërkohë që një fuqizim i përkohshëm i shirave në të gjithë vendin do të nisë që këtë mesditë të së martës.

Pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë kushtet e motit duke sjellë kthjellime në territor kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme.

Temperaturat e ajrit do të ulen me 2 – 3°C në të dy ekstremumet termike të ditës, të cilat luhaten nga 3 në 20°C.

Top Channel