Pjesa e parë e ditës së shtunë mbetet me shira të pakët në territor por deri mesatare në zonat qendrore.

Sipas Meteoalb, në mbrëmje dhe gjatë natës reshjet përfshijnë gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit ndërsa mbeten thuajse konstante në orët e mesditës.

Era fryn e lehtë, me shpejtësii mesatare 45 km/ h nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar në det allgëzim 3 ballë.

Top Channel