Drogë dhe prostitucion, 50 të arrestuar në Itali; mes tyre edhe shqiptarë

31/01/2018 09:01

Të paktën 50 persona kanë përfunduar në pranga, për trafik droge dhe shfrytëzim prostitucioni, në një seri operacionesh policie të zhvilluar në qytete të ndryshme në veri të Italisë.

Mediat italiane flasin për operacione të zhvilluar në Milano, Bologna, Leço, ku flitet për dy organizata kriminale, marokene dhe shqiptare që drejtonin trafikun e drogës që vinte nga Maroku.

Vetëm 21 nga këto arrestime janë bërë në Bologna, ku policia bën të ditur se droga shpërndahen në Emilia Romagna dhe Lazio. Ajo vinte nga afrika në bordin e një kamioni, me korrierë që e kalonin përmes Spanjës.

Top Channel