Dieta e Katy Perry është e lehtë për t’u ndjekur

24/01/2018 09:32

Katy Perry është një këngëtare mjaft e dashur në mbarë botën, me një zë potencial. Por zërin ndoshta nuk mund t’ia kopjojmë, por dietën që ajo ndjek po.

Ajo ndjek Dietën e Pesë Faktorëve, e cila përmban pesë vakte të vogla ushqimesh në ditë. Këto ushqime përfshijnë zakonisht supa të lehta, pulë të pjekur, dhe të gjitha drithërat, si quinoa dhe asparagë të pjekur në skarë.

Mësohet se Katy pëlqen të konsumojë ujë kokosi dhe lëng frutash të shtrydhura. Dieta e saj e balancuar është shumë e lehtë për në ture, teksa i jep mjaft energji gjatë performancave të saj duke parandaluar edhe sëmundjet.

Asaj i pëlqejnë dhe mesvaktet, por para gjalpit të kikirikut apo një qese patatinash ajo ha shëndetshëm. Është fanse e ushqimeve të kripura, dhe mesvakti i saj është një kesadia me mish gjeli, fasule të zeza dhe djath me pak yndyrë. Receta asja i është dhënë nga trajneri. Të tjera mesvakte sipas People Magazine që konsumon Katy Perry janë humusi dhe perimet, dhe Popchips.

Edhe kur performon në dhomën e zhveshjesh Katy ka ushqime të shëndetshme. Disa nga ushqimet që ajo kërkoi njëherë në një koncert në natën e ndërrimit të viteve ishin spinaqi, brokoli, selinoja, kus kusi, dhe dy shporta me fruta, njëra prej të cilave përmbante fruta tropikale.

Top Channel