Një shqiptar 42 vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e së hënës në kryeqytetin grek, Athinë, pasi u hodh nga kati i pestë i një hoteli ne sheshin Omonia.

Policia vazhdon ende ta cilesoje si mister vdekjen e Emiliano Dezaj duke qenë se shqiptari nuk ishte klient i hotelit dhe pa pyetur askënd u ngjit në katin e pestë për t’u gjetur i vdekur në oborrin e hotelit pak më vonë.

Ai u dërgua menjëherë në spital në gjendje shumë të rëndë ku edhe ndërroi jetë. Ai mbante me vete një çantë me 4 mijë euro dhe policia po heton mbi ngjarjen.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel