Paloka: Naftëtarët duan punë e paga, Rama u thotë të bëjnë statusin

22/01/2018 12:45

Deputeti demokrat Edi Paloka ka reaguar në Facebook pas konferencës së kryeministrit Edi Rama me naftëtarët.

“Ata u kërkojnë punë e paga, këta thonë të bëjnë dokumentet për të marë statusin dhe ju ofrojnë spital për sëmundjet profesionale”, shkruan Paloka.

 

Paloka thotë se Rama nuk u tha asnjë fjalë naftgëtarëve për premtimin që u bëri se problemet e tyre do të zgjidhen. Ndërkohë që bën thirrje për protestën e 27 janarit, në orën 12.00.

Statusi i plotë i Edi Palokës:

Top Channel