Një zjarr i përmasave të mëdha shpërtheu në orët e vona të së hënës në një fabrikë në veri të Londrës.

Rreth 50 zjarrfikëse morën pjesë në operacionin që zgjati për më shumë se 3 orë për të vënë në kontroll flakët e mëdha.

Punonjësit janë evakuuar në kohë rekord dhe fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar.

Tymi i madh i përhapur menjëherë pas zjarrit është parë me kilometra larg nga vendi i ngjarjes, ndërsa te banorët u krijua panik. Autoritetet i bënë thirrje banorëve të qëndronin sa më larg zonës ku ka ra zjarri.

FOTO GALERI
2/12

Top Channel