Kreu i SHISH, Meta: Duhet të bindem për ta dekretuar

11/12/2017 19:49

Presidenti Ilir Meta komentoi këtë të hënë arsyen se përse nuk e ka dekretuar ende kryetarin e ri të Shërbimit Informativ Shtetëror.

Një vendimarrje e tillë është e rëndësishme dhe presidenti duhet të jetë i bindur që një vendimarrje përfundimtare forcon pavërsinë dhe efikasitetin e një institucioni kaq të rëndësishëm të sigurisë kombëtare.

Top Channel