Dy motoçikleta janë përplasur në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Kryebushat-Vau i Dejës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 07.30 në vendin e quajtur Stajka. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar dy drejtuesit e mjeteve, K. P, 27 vjeç, i dëmtuar lehtë, jashtë rreziku për jetën dhe Z. G. 67 vjeç, i cili është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Të dy drejtuesit janë dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër për ndihmë mjekësore. Po punohet me grup hetimor për sqarimin rrethanave të aksidentit.

Top Channel