Spiropali e Gjylameti në vend të Saimir Tahirit

31/10/2017 20:03

Elisa Spiropali dhe Blerina Gjylameti janë dy emrat që do të zëvendësojnë Saimir Tahirin në dy postet e rëndësishme që mbante në Partinë Socialiste para shpërthimit të dosjes “Habilaj”.

Kryesia e socialistëve, e mbledhur këtë të martë ka vendosur që Spiropali të mbajë postin e koordinatores kombëtare për bashkëqeverisjen me qytetarët, ndërkohë që Blerina Gjylameti do të drejtojë degën më të madhe të partisë; atë të Tiranës.

Këto dy vendime të Kryesisë u njoftuan nga kreu i Grupit Parlamentar, Taulant Balla.

“Për të vazhduar punën intensive dhe shumë të rëndësishme për bashkëqeverisjen me qytetarët dhe po ashtu kryesia shprehu vlerësimin dhe besimin e madh që kolegia jonë Blerina Gjylameti të drejtojë degën e PS në Tiranë”, deklaroi Balla.

Top Channel