Fluks hyrjesh edhe në Rinas, policia: 11 mijë persona për 12 orë

22/08/2017 00:00

Mbi 11 mijë persona kanë hyrë gjatë 12 orëve të fundit në Shqipëri nga Aeroporti i Rinasit.

Sipas Policisë së Shtetit, fluksi i madh i fluturimeve të cilat veç turistëve, sjellin ne Shqipëri dhe mijëra emigrantë nga shtete të ndryshme të Evropës, ka bërë që Policia Kufitare të punojë me 9 sportele në hyrje, duke eliminuar sado pak radhët e gjata.

Këto ditët e fundit fluks të madh hyrjesh është vërejtur edhe në pikat e kalimit kufitar tokësor me Kosovën, Greqinë, Malin e Zi si edhe në porte.

Top Channel