Përfundon pa surpriza numërimi në Qarkun e Elbasanit, ja kush janë deputetët

27/06/2017 00:00

Është mbyllur numërimi edhe në Qarkun e Elbasanit, ku nga kutitë e fundit të numëruar nuk ka pasur ndryshime në ndarjen e mandateve.

Kështu, nga Partia Socialiste, ky qark do të përfaqësohet nga 7 deputetë, 3 do të jenë nga PD, 2 PDIU dhe 2 nga LSI.

Partia Socialiste ka arritur të marrë 44.29 përqind të votave, Partia Demokratike 20.52, ndërsa me 17.84 përqind PDIU renditet e treta në këtë qark duke lënë të kartën LSI-në me 14.31 përqind të votave.

Lista e deputetëve që dalin nga Qarku i Elbasanit
PS
1-Taulant Balla
2-Evis Kushi
3-Arben Kamami
4-Musa Ulqini
5-Anastas Angjeli   
6-Luan Duzha
7-Nuri Belba

PD
1-Edmond Spaho
2-Endri Hasa
3-Luciano Boçi

PDIU
1-Aqif Rakipi
2-Bujar Muça

LSI
1-Monika Kryemadhi
2-Edmond Haxhinasto

Top Channel