Babai i dehur përplaset me beben në makinë, shpëton foshnja

29/05/2017 00:00

Një foshnje 3-javëshe i shpëtoi për mrekulli aksidentit në aksin rrugor Lushnje-Berat, kur makina e drejtuar nga i ati, në gjendje të dehur, u përplas me një mjet tjetër dhe përfundoi  në kanal.

Pas hetimeve, u mësua se Viktor Toska ishte grindur me bashkëshorten dhe ishte larguar nga shtëpia në fshatin Kumarak të Beratit, duke marrë me vete beben e sapolindur. Në afërsi të Lushnjes, mjeti i tij u përplas me një furgon që udhëtonte nga Kuçova.

Policia dhe zjarrfikësit ndërhynë në kohë për të nxjerrë nga mjeti 43-vjeçarin së bashku me foshnjen, e cila ndodhej në pjesën e sediljen e pasme të pasagjerëve, i futur në një shportë bebi.

Babai dhe foshnja ndodhen në spitalin e Lushnjes, jashtë rrezikut për jetën.

Top Channel