Danielsson: Të nisë zbatimi i marrëveshjes, pastaj vettingu

19/05/2017 00:00

Zbardhet vizita në Tiranë e komisionerit për Fqinjësinë e Mirë, Christian Danielsson.

Danielsson u takua me kryeministrin Rama, kreun e Kuvendit Meta dhe kryetarin e PD, Basha.

Komisioneri përgëzoi udhëheqësit politikë për shfaqjen e pjekurisë demokratike.

“Me rëndësi plotësimi pa probleme i marrëveshjes PD-PS dhe fillimi i procesit të vettingut është kyç për rrugën drejt BE-së”, deklaroi Danielsson.

Top Channel