OSBE: Urime qeverisë dhe opozitës për marrëveshjen

18/05/2017 00:00

Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka qënë e para ndër reagimet zyrtare të ndërkombëtarëve lidhur me marrëveshjen e arritur mes plaëve pas mesnate.

Në një postim në Twitter prezenca shkruan: “Urime qeverisë dhe opozitës për Marrëveshjen! Prezenca e OSBE e gatshme të mbështesë fort reformën zgjedhore për zgjedhje të lira e të ndershme”.

Top Channel