Vlorë, mbahet ceremonia e flamurit; të pranishëm Nishani e Kodheli

28/11/2016 00:00

Këtë të hënë në Vlorë, ashtu si 104 vite më parë, është mbajtur ceremonia e ngritjes së flamurit.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin presidenti i Republikës Bujar Nishani, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, si dhe përfaqëuses të pushtetit vendor.

Por ky ishte vetëm fillimi i festimeve në qytetin e Vlorës, festime këto që janë parashikuar të vijojnë gjatë gjithë ditës me aktivitete të ndryshme që do të zhvillohen në disa zona të qytetit bregdetar.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel