Himara, IKMT: PBDNJ shpërdoron të vërtetën

04/11/2016 00:00

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka reaguar pasditen e kësaj të premteje në lidhje me pretendimet e PBDNJ-së për ndërtimet në Himarë.

Përmes një njoftimi për shtyp, IKMT shpreh keqardhje për shpërdorimin e së vërtetës nga PBDNJ.

“Aktiviteti ynë në zonën e Himarës dhe Dhërmiut është në respekt të procedurave dhe afateve ligjore”, thuhet në njoftimin për shtyp.

Top Channel