Mercedes-Maybach sjell konceptin e ri

19/08/2016 00:00

Maybach Mercedes Vision 6 ka sistem automatik drejtimi, por është bërë për t’u ngarë nga shoferët.

“T’i japësh makinës ka qenë kënaqësi për 130 vitet e fundit, dhe do të vazhdojë të jetë edhe për 130 vitet e ardhshme.”, tha për Bloomberg kryemodeluesi I Daimler AG, Gorden Wagener.

Maybach kishte ndaluar së krijuari makina të veçanta që në vitin 2012, me të cilat krenoheshin personazhe të njohur si Jay-Z apo Swizz Beatz. Por vjet u rikthyen me 1-milionë-dollarëshen Mercedes Maybach S600 Pullman (foto 7-8), dhe me 192-mijë-dollarëshen Mercedes Maybach S600 Sedan (foto 9-10).

FOTO GALERI
1/10
Me pesë minuta karikim mund të bëjë 100 kilometra rrugë, nëse përdoret karikuesi më i fuqishëm.

Top Channel