Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë në mesnatë në Tiranë dhe në zonat përreth. Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Europiane tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 ballë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 29 km në lindje të Tiranës, ndërsa është regjistruar në orën 23:54 minuta të së martës.

Nuk ka të dhënë për dëme materiale.

Top Channel