Një platformë prej xhami është ndërtuar në Shilinxia, një pikë turistike pranë Pekinit, 768 metra mbi nivelin e detit.

Kjo është platforma më e madhe e xhamit në botë, dhe ka një sipërfaqe prej 425 metrash katrorë.

Me qindra turistë dynden çdo ditë për të përjetuar emocionet mbi platformën që të bën të duket sikur po fluturon. 

FOTO GALERI
1/6

Top Channel