SHBA, Kongresi voton dokumentin per 2000 iranianët

20/05/2016 00:00

Dhoma e Përfaqësuesve në Kongresin amerikan pritet të miratojë një rezolutë për transferimin e muxhahedinëve iranianë.

Nga Kampi i Lirisë në Irak, ata do të transferohen në vende të sigurta mike të Uashingtonit si Shqipëria.

Çështja ishte në fokus të vizitës që sekretari i Shtetit John Kerry kreu më herët gjatë vitit në Tiranë, si dhe u diskutua gjatë vizitës në prill të kryeministrit Rama në Shtëpinë e Bardhë.

Top Channel