Dialogu i tensionit, Berisha e Braçe me akuza ndaj njëri-tjetrit

07/04/2016 15:05

Deputetët Sali Berisha dhe Erjon Braçe u përfshin në akuza me njëri-tjetrin, pasi deputeti demokrat akuzoi kryebashkiakun e Divjakës për vjedhje.

Braçe: Kush je ti mo që paske fituar të drejtën që ,me gjërq të pavërtetuara të vish këtu e të fyesh e të sulmosh e të pshtërosh. Ke 25 vite që bën këtë gjë. E ke bërë me këta të tutë, se po shoh njërin që qesh. Po buçe, po (Ristanit). Nuk ke lënë njeri pa përfolur nga këta të tutë këtu.

Berisha: Numëro, ke marr 1 milionë dollarë nga Kokoneshi.

Braçe: Do vish ta provosh në Gjykatë këtë.

Berisha: Prandaj kërcen ti tani! Prandaj leh aty!

Braçe: O Sali mos bëj si qen. Boll tani!

Meta: Do detyrohem të bëj pushim

Braçe: Ulu mo ulu, e di unë ca halli ke. Ulu mor, ulu po të them.

Berisha: Ti ke marrë para aty, ti je këlysh i vogël.

Braçe: Dëgjo more qen i madh dëgjo!

Ndërpritet seanca….

Top Channel