Windows 10 tashmë në telefonin Lumia

07/12/2015 00:00

Microsoft publikoi në tetor dy telefona të cilët kishin të integruar Windows 10-tën, por programuesit nuk kanë harruar smartphone-ët e tregut.

Pas publikimit të dy modeleve, Microsoft tashmë është i vlefshëm nga dita e sotme me Lumia 550. Me një çmim prej 139 dollarë, është telefoni me i lirë me programin Windows 10, duke i dhënë mundësi të gjithë adhuruesve të saj të kenë akses në sistemin e fundit operativ.

Si një telefon me kosto të ulët, ajo nuk do të ketë Hello apo Continuum si karakteristika të Windows 10, por Lumia 550 do të ketë një ekran prej 4.7 inç, kamera 5 megapiskel, dhe LTE. Kompania thotë se Lumia 550 do të dalë që sot në treg, por pa përcaktuar cilët tregje.

Top Channel