Tërmet në Mal të Zi, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

06/07/2015 00:00

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në veri të Shqipërisë, epiqendra e të cilit ka qenë në Malin e Zi.

Sipas të dhënave të Qendrës Sizmiologjike Europiane, tërmeti me mangitudë 4.1 ka pasur epiqendrën 14 kilometra në juglindje të Podgoricës dhe 7 kilometra në lindje të Tuzit.

Thellësia në epiqendër ka qenë 17 kilometra. Bëhet e ditur se nuk ka dëme materiale apo në njerëz.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në veri të Shqipërisë dhe në Tiranë.

Top Channel