IKMT nis aksionin për heqjen e rrethimeve në Butrint

21/05/2015 00:00

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur aksionin për heqjen e rrethimeve në Butrint.

Nga saranda, IKMT njofton se aksioni do të shtrihet në një sipërfaqe prej 4 mijë metrash katrorë.

“Parku i Butrintit është pronë publike dhe do t’u kthehet qytetarëve”, lexohet në njoftimin e IKMT-së.

Top Channel