Fier, trafikonin hashash, dy në pranga

31/10/2014 00:00
Foto ilustruese

Policia e Fierit arrestoi dy persona dhe shpalli në kërkim një të tretë me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.

Në pranga përfunduan shtetasit Eduard Murataj dhe Romeo Allkja. Në automjetin e Muratajt policia sekuestroi një sasi të vogël droge të llojit hashash, ndërsa në mjetin e Romeo Allkjas u sekuestruan 25 kilogram po hashash.

Policia njoftoi se ka shpallur në kërkim një shtetas që udhëtonte me Eduard Muratajn, ndërkohë që ka nisur procedurat për dokumentimin e veprës penale.

Top Channel