Lëkundje tërmeti në Lezhë dhe Shkodër

22/04/2014 00:00

Dy lëkundje tërmeti, me epiqendër në detin Adriatik, janë ndjerë në zonën bregdetare të vendit, kryesisht në Lezhë dhe Shkodër.

Tërmeti i parë me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter, është regjistruar rreth orës 23:25 të mbrëmjes së të hënës.

Vetëm pesë minuta më pas një tjetër lëkundje me magnitudë 3.6 e Shkallës Rihter është regjistruar në detin Adriatik.

Të dyja lëkundjet kanë pasur epiqendër të njëjtë, kufirin detar mes Shqipërisë dhe Malit t ë Zi. Deri tani nuk ka raportime për dëme materiale, ndërsa thuhet se lëkundjet më të forta janë ndjerë në zonën e Ulqinit.

Top Channel