Shpallet në kërkim 19-vjeçari Sallaku

30/03/2014 14:40

Policia e Tiranes vazhdon aksionin për kapjen e Zhenklaudjo Sallakut, i shpallur në kërkim një ditë më parë, pasi tentoi të grabisë tre gra dhe më pas plagosi edhe dy policë, duke i goditur me motoçikletën e tij.

19-vjeçari Sallaku akuzohet për vepren penale vrasje në rrethana cilësuese e mbetur në tentative në bashkëpunim.

Policia, gjatë hetimeve po punon edhe për identifikimin e personit të dytë që e shoqeronte atë në grabitje.

Sipas uniformave blu, kapja e Sallakut, do t’i çoje edhe ne identifikimin  e bashkëpunëtorit.

I kerkuari ishte personi me precedente penale dhe me tendence per të kryer grabitje me dhunë.

Top Channel